Život je Cesta radosti a lásky.    Přeji všem Bytostem naplnění harmonie Ducha i těla.    Neboť vše nám bylo do vínku dáno.

Myšlenka za 1000$

Na motivy příběhu od Marka Gormana. Když přijde správná myšlenka, otevře se před námi z ničeho a z nikud, cesta, která vede vpřed.

Byli dva farmáři, Jeff a Steve. Každý bydlel na opačném konci města, ale občas spolu rádi obchodovali. Jednou ve čtvrtek přijel Steve za Jeffem s tím, že potřebuje peníze na opravu auta a chtěl by mu proto prodat osla. Normálně by za něj chtěl alespoň 150 dolarů, ale protože na to spěchá, prodá ho Jeffovi za 100 dolarů. A když mu peníze dá hned, další ráno mu nechá osla přivézt. Protože to byla dobrá cena, Jeff dlouho neváhal. Došel pro 100 dolarů a Steve mu slíbil, že hned ráno nechá osla dovézt.

Páteční ráno zazvonil u dvěří řidič, že má v přívěsu slíbeného osla. Jeff si oblékl dlouhý kabát, nazul holiny a následoval raním mrholením řidiče k autu. Když ale otevřel řidič přívěs, oba ztuhli a k jejich zděšení viděli ve slámě ležet bezvládné tělo osla. Jeff se vrátil rozzlobeným krokem do domu a zavolal Stevovi, že osel je mrtvý a že chce své peníze zpět. Steve se začal velice omlouvat: "Osel musel uhynout během cesty a penězy, které jsi mi dal jsem ještě včera večer uhradil opravu vozu." Jeff se na chvíli odmlčel. Nakonec promluvil: "Nechám si osla přes víkend a v pondělí se setkáme, abychom našli řešení." Jeff celý večer přemýšlel a krátce po půlnoci dostal nápad.

V pondělí se oba farmáři setkali a Steve nesl Jeffovi zpět jeho 100 dolarů. Jeff je ale překvapivě odmítl s tím, že osla v sobotu prodal za 995 dolarů. "Ty jsi prodal mrtvého osla za 995 dolarů!?" vykřil v hrůze Steve. "Jak jsi to udělal!?" Jeff se pousmál: "Za 100 dolarů Ti to prozradím." Steve byl tolik zvědavý, že bez zaváhání před Jeffa položil 100 dolarů, které mu chtěl původně vrátit. Ten si je dal do peněženky a začal vyprávět: "V noci z pátku na sobotu jsem se rozhodl dát osla do tomboly. Jeden lístek jsem prodával za 5 dolarů a během soboty jsem prodal lístků 200. Při večerním slosování jsme našli šťastného výherce. V něděli ráno mi ale tento muž celý rozhořčený volal, že mu řidič dovezl osla mrtvého. Velmi jsem se mu omluvil a nabídl, že mu jeho 5 dolarů za lístek do tomboly vrátím zpět. A tak mi mrtvý osel vydělal 995 dolarů."


Vytisknout

Návštěva:
©etikoterapie2009