Krevní skupina AB

AB je "soudobá" krevní skupina

Krevní skupina AB je vzácná. Vznikla promísením Kavkazanů s krevní skupinou A a Mongolů s krevní skupinou B. Nachází se u méně než 5% populace a je to nejnovější krevní skupina.

Až do doby před 10 až 12 staletími krevní skupina AB neexistovala. Tlupy barbarů však využily slabé stránky mnoha zanikajících civilizací a dobyly Římskou říši v celém rozsahu. Promísením těchto východních nájezdníku s posledními pozůstatky evropské civilizace vznikla krevní skupina AB. Neexistuje žádný důkaz o tom, že by se tato krevní skupina objevila dříve než před devíti sty až tisícem let, kdy došlo k velkému stěhování národů z východu na západ. Krevní skupina AB byla jen velmi vzácně nalezena v evropských hrobech pocházejících z dřívější doby než z devátého století. Studie pozůstatků z prehistorických hrobů v Maďarsku zřetelně ukazují absenci této krevní skupiny až do 4.-7. století. To by mohlo být důkazem, že až do této doby evropské populace s krevními skupinami A a B nepřišly do přímého kontaktu a pokud ano, tak se nepromísily a neuzavíraly navzájem sňatky.

Protože s krevní skupinou AB se dědí i tolerance jak ke skupině A, tak i B, imunitní systém těchto lidí má větší schopnost vytvářet specifičtější protilátky proti mikrobům. Tato mimořádná vlastnost organismu nemít ani anti-A, ani anti-B protilátky snižuje sklon k alergiím a ostatním autoimunitním onemocněním. Tito lidé však mají větší sklon k určitým druhům rakoviny, protože reagují na vše, co připomíná A i B, jako na vlastní a nevytvářejí si obranné protilátky.

Krevní skupina AB představuje mnohostrannou a někdy zmatenou identitu krevních skupin. Je to první krevní skupina, u které došlo ke splynutí imunitních charakteristik, z nichž některé se vzájemně posilují a jiné jsou navzájem v rozporu. Krevní skupina AB snad představuje dokonalou metaforu pro moderní život: komplexní a proměnlivý.

Lidé typu AB vykazují výjimečnou duševní vnímavost a citlivost. Často je můžeme nalézt mezi kartářkami, šamany, čarodějnicemi, jasnovidci, léčiteli a médii. V mnoha případech byli lidé typu AB duchovní vůdci, kteří od svých přívrženců vyžadovali naprostou oddanost. Proto nás nemůže překvapit, že nejproslulejším zástupcem typu AB v historii byl Ježíš Kristus.

Když vezmeme v úvahu sklony lidí typu AB k okultizmu, zůstává překvapením, že jsou většinou racionální, chladní, klidní a soustředění jak žádní jiní. Na první pohled zanechávají silný dojem, často vypadají chytřejší než ve skutečnosti jsou. Bývají výbornými diplomaty schopnými uklidnit vlnobití, jež způsobili méně vyrovnaní lidé. Dobrý dojem, diplomatické dovednosti a úžasná racionálnost ladí s výjimečnými kritickými a analytickými schopnostmi lidí typu AB. Bývají populární a pro svůj pozitivní vnější vliv na ostatní bývají často středem pozornosti. Jedna z vlastností, která z nich dělá přirozené baviče, je jejich neustálý sklon kritizovat ostatní, často s ironickým překroucením. Dokáží být zábavní, aniž by se o to vědomě snažili, a často rozesmějí sály plné lidí, aniž by posluchači skutečně chápali, proč se smějí.

Nositelé krevní skupiny AB jsou racionální, v jejich myšlení je železná logika. Když si všimnou, že něco nedává smysl, nedokáží mlčet. Problém je, že rádi staví na odiv své postřehy.

Lidé typu AB mají dokonalé organizační schopnosti, schopnosti koordinovat a stmelovat lidi, aby fungovali jako harmonická skupina. Tato vlastnost dělá z typů AB přirozené vůdce. Ve spojení s tvůrčím myšlenkovým potenciálem pak jsou tito jedinci schopni realizovat vše, o čem ostatní mohou jenom snít.

Další vlastností mnoha osob krevní skupiny AB je, že se rychle přenášejí přes své omyly. Mohou utrpět prudký šok a křivdu, finanční nebo osobní ztrátu, ale nezajímá je ani minulost, ani vzdálená budoucnost. Žijí v současnosti. A protože se rychle přenášejí přes své vlastní chyby, občas se hluboce zmýlí, když věří, že ostatní jsou stejní. Dokáží být otravnými kritiky ostatních, vždy sledují, rýpají a strkají nos do práce ostatních.

Čestnost a silný smysl pro spravedlnost je dalším kladem, který z typů AB dělá ideální vyjednavače; jejich vrozený smysl pro poctivost vzbuzuje v lidech kolem důvěru.

Lidé typu AB se nedokáží rozhodnout. Kdyby bylo lidstvo složeno pouze z nositelů krevní skupiny AB, asi by nikdy nedošlo k válce – nikdo by se nedokázal rozhodnout, na čí je vlastně straně.

Emocionální stránka lidí typu AB je naprosto odlišná od jejich veřejného image. Jsou vlastně poněkud dětinští ve svých potřebách a zálibách.

ABéčka jsou pohodlní a rádi se poslouchají. Nedbají příliš o své zdraví, ale milují život, takže se s největší pravděpodobností nezničí. Mají lásku k dobrému jídlu, drahému oblečení, efektním autům a exotickým hračkám. Jsou zřejmě nejvýstřednější ze všech krevních typů, ale nejsou nenasytní. Lidé s krevní skupinou AB jsou nenapravitelnými romantiky. Jejich organizovaný přístup k životu jim ponechává spoustu prostoru pro fantazii, jejich představivost je živá a když se rozpoutá, jsou skutečně vášnivými partnery v lásce. Obecně lze říci, že muži i ženy typu AB se méně než ostatní krevní skupiny zajímají o sex a erotiku. Důležitým faktorem u obou pohlaví nositelů krevní skupiny AB je jejich setrvalý zájem o bezpečnost a stabilitu vztahů. V lásce podvedené ABéčko je krutým mstitelem zraněných citů. Divoká představivost typu AB může vést až k tragédii. Sklon dramatizovat vlastní život dokáže skutečně dohnat zraněná ABéčka až na pokraj. Jsou vysoce rizikovou skupinou, pokud jde o počet sebevražd.

Vlastnosti nositelů krevní skupiny AB

POZITIVNÍ
- racionální
- ovládá se
- dovede uvažovat, vypočítavý
- skvělý organizátor
- dobrý plánovač
- čestný
- smysl pro spravedlnost
- diplomatický
- velice morální
- dobře vychází s ostatními
- konstruktivní kritik
- citlivý
- dobrý bavič
- silně se koncentruje
- vyhýbá se hádkám
- nezajímá se o erotiku
- solidní občan
- s každým se spřátelí
- dobrý v oblasti mimo smyslového vnímání


NEGATIVNÍ
- nedokáže se rozhodnout
- chladný
- těžko poznatelný
- není novátorský
- málo vytrvalý
- příliš nestranný, otevřený
- rýpal, šťoural
- nebývá oddaný
- neodpouští
- ne příliš důvěrný
- rychle se uráží
- není nenucený
- je nerad sám
- má malou zásobu energie
- nebezpečný, když vybuchne
- rozkošník
- příliš konzervativní, disciplinovaný
- ale nikdo ho nezná dost dobře
- může být až přecitlivělý


Krevní skupina AB - záhada je stará méně než dva a půl tisíce let, je vzácná a biologicky komplexní. Nezapadá pohodlně do žádné z ostatních kategorií. Dva antigeny činí tuto skupinu něčím podobnou krevní skupině A, něčím krevní skupině B, něčím připomíná spojení obou. Tato různorodost může být pozitivní nebo negativní v závislosti na okolnostech, proto pochopení stravy pro krevní skupinu AB vyžaduje, abyste si přečetli seznam potravin velmi pečlivě a seznámili se jak se stravou pro krevní skupinu A, tak pro krevní skupinu B, abyste lépe porozuměli údajům o vaší vlastní dietě. V podstatě lze říci, že většina potravin, které jsou nevhodné buď pro skupinu A nebo pro skupinu B, jsou pravděpodobně špatné také pro skupinu AB, přestože existují výjimky, jako například rajčata, které krevní skupina AB může jíst bez jakýchkoliv rozpoznatelných účinků. Potraviny podporující váhový přírůstek jsou červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka a pšenice. Potraviny podporující váhový úbytek jsou tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelená zelenina, mořské řasy a ananas.

Maso a drůbež Skupina AB potřebuje určité množství bílkovin z masa, zejména z těch druhů, které jsou odkazem po krevní skupině B - jehněčí, skopové, králík, krůta. Lektin, který poškozuje krev a trávicí trakt u krevní skupiny B, má stejný účinek u skupiny AB, proto se vyhněte kuřatům. Nejezte maso uzené a konzervované.

Mořské produkty Krevní skupina AB si může vybírat z velkého množství druhů mořských produktů, které jsou pro ni vynikajícím zdrojem bílkovin. Pokud se ve vaší rodině vyskytla rakovina prsu, zařaďte do jídelníčku měkkýše. Jedlý hlemýžď obsahuje účinný lektin, který pomáhá tělu zbavit se nemocných buněk.

Vejce a mléčné výrobky Mléčné výrobky jsou pro skupinu AB prospěšné, zejména zakysané, obsahující jogurtovou kulturu, pokud ovšem nemáte problémy se zahleňováním organismu, pak musíte přívod mléčných potravin zastavit. Pro krevní skupinu AB jsou velmi dobrým zdrojem bílkovin vejce.

Tuky a oleje Krevní skupina AB by měla používat olivový olej raději než živočišné tuky a nasycené rostlinné oleje.

Ořechy a semínka Ořechy a semínka představují smíšený obraz krevní skupina AB. Jezte je v malém množství a opatrně. Všechna semínka obsahují totiž lektiny, které u krevní skupiny AB potlačují inzulin. Na druhou stranu podobně jako u krevní skupiny A jsou pro vás vhodné arašídy, které jsou mohutným stimulátorem imunity.

Luštěniny Luštěniny představují pro krevní skupinu AB další smíšenou záležitost. Například čočka je pro tuto krevní skupinu důležitou potravinou s protirakovinnými účinky, přestože krevní skupině B se nedoporučuje.

Cereálie Doporučení pro krevní skupinu AB zahrnují rady jak pro krevní skupinu A, tak i B. Obecně lze říci, že vám obilná zrna prospívají, dokonce i pšenice, ale je třeba její množství omezit, protože vnitřní jádro pšeničného zrna je pro krevní skupinu AB příliš kyselinotvorné. Také lidé se zvýšenou hlenotvorbou by měli omezit konzumaci pšenice. Vhodnými cereáliemi jsou ovesná mouka, sójové lupínky, proso, škrob, rýže a sójové granule, nevhodnými pohanka a kukuřice.

Chléb a pečivo Doporučení ohledně konzumace chleba a pečiva u krevní skupiny AB se podobají radám u cereálií a obilných zrn. Jsou to vcelku vhodné potraviny, ale jen pokud netrpíte nadměrnou tvorbou hlenu, pak se celozrnné pšenici vyhněte. Vhodný je chléb z naklíčené pšenice, ve kterém byl lepkový lektin zničen při procesu klíčení.

Obilí a těstoviny Krevní skupině AB prospívá strava založená na rýži spíše než na těstovinách. Omezte příjem pohanky, kukuřice ve prospěch žita a ovsa. Zelenina a houby Čerstvá zelenina je důležitým zdrojem přírodních látek, které mají tonizující účinky v prevenci rakoviny a srdečních chorob - onemocnění, která postihují nejvíce krevní skupinu A a AB. Zeleninu byste měli jíst několikrát denně. Krevní skupina AB má široký výběr - téměř všechny druhy zeleniny, které jsou vhodné pro krevní skupinu A nebo B, jsou vhodné i pro vás. Lidé s krevní skupinou AB by měli zařadit tofu jako pravidelnou součást jídelníčku v kombinaci s malým množstvím masa a mléčných výrobků. Vyhnout se musíte čerstvé kukuřici a všem výrobkům z ní.

Ovoce Krevní skupina AB zdědila převážně po krevní skupině A dobrou toleranci a preferenci určitých druhů ovoce. Upřednostňujte zásaditější druhy, jako je hroznové víno, blumy a bobuloviny. Neprospívá mango, naopak ananas je vynikající. Také byste se měli vyhnout pomerančům, oproti tomu citrony, grapefruit a kiwi jsou prospěšné. Banány je vhodné nahradit meruňkami, fíky a určitým druhem melounů.

Šťávy a tekutiny Lidé s krevní skupinou AB by měli začít každý den sklenicí Horké vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu, aby se z organismu odstranil hlen, který se nahromadil během spánku. Následovat by měla sklenice naředěné grapefruitové šťávy.

Koření Místo soli byste měli používat mořskou sůl a řasy. Obsah sodíku v nich je nízký, což je pro krevní skupinu AB vhodné. Miso, vyrobené ze sóji, je pro krevní skupinu AB velmi vhodné.

Chuťové přísady Vzhledem k vysoké náchylnosti ke vzniku rakoviny žaludku se vyhněte všem nakládaným pochoutkám a kečupu.

Bylinné čaje Krevní skupina AB by měla pít bylinné čaje, aby se posílil imunitní systém a podpořila se obranyschopnost proti kardiovaskulárním nemocem. Jsou to vojtěška, heřmánek, echinacea, hloh, kořen lékořice a zelený čaj.

Různé nápoje Červené víno je pro krevní skupinu AB vhodné vzhledem ke svým pozitivním účinkům na kardiovaskulární systém - denně sklenice. Střídejte kávu a zelený čaj.

Vytisknout

Návštěva:
©etikoterapie2009