Krevní skupina B

B znamená rovnováhu (balance)

Krevní skupina B vznikla někdy mezi 10 000 až 15 000 lety v oblasti himálajských velehor na území současného Pákistánu a Indie.

V důsledku přesídlení z horkých svěžích savan východní Afriky do chladných tvrdých velehor Himálají mohla krevní skupina B původně vzniknout jako odpověď na klimatické změny. Poprvé se objevila v Indii nebo v oblasti Uralu mezi kavkazskými a mongolskými kmeny. Tato nová krevní skupina se brzy stala charakteristickou pro velké kmeny obyvatel stepí, které v této době převažovaly v eurasijských nížinách.

Jak Mongolové putovali napříč Asií, gen pro krevní skupinu B se pevně uchytil. Mongolové putovali na sever a s sebou přinesli kulturu založenou na chovu a zdomácnění zvířat. To se také odrazilo v jejich stravě složené z masa a mléčných výrobků.

S vpádem kočovných pastevců do Asie se šířily dvě odlišné krevní skupiny B: zemědělská, poměrně usazená skupina na jihu a východě a kočovná válečnická společnost, která si podrobila sever a západ. Tito kočovníci byli vynikající jezdci na koních a pronikali daleko do východní Evropy. Gen pro krevní skupinu B je proto dosud velice častý u mnoha populací východní Evropy. Mezitím se celá kultura založená na zemědělství rozšířila do Číny a jižní Asie. Vzhledem k příznivým přírodním podmínkám zde tito zemědělci začali obdělávat půdu a vytvořili náročné zavlažovací systémy a kultivační techniky, které jsou dokonalým projevem tvořivosti, inteligence a schopnosti těchto lidí.

Tento rozkol mezi válečnickými kmeny na severu a mírumilovnými zemědělci na jihu byl tak hluboký, že jeho pozůstatky přetrvávají dodnes v jihoasijské kuchyni, která jen minimálně používá mléčné výrobky. V mysli těchto Asiatů jsou mléčné výrobky stravou barbarů, což je nešťastné, protože strava, kterou si přivlastnili, není pro krevní skupinu B vhodná.

Lidé typu B nelze přehlédnout. Netolerují jakákoliv omezení a nepotrpí si na obřadnost. Jdou obvykle přímo k věci, často přitom přehlížejí společenské konvence i „dobré způsoby“. Málo dbají na formality a jejich sklon ignorovat pravidla, když ostatní kolem dělají přesně to, co se od nich očekává, je jednou z vlastností, jimiž se béčka od ostatních jasně odlišují.

Nositelé krevní skupiny B jsou velice flexibilní, pružní. Není nic, co by osoby typu B nenáviděly více než omezování všední rutinou, úzkoprsým nadřízeným, jemuž chybí představivost, nebo nudnou prací.

Problém lidí typu B je, že jejich tvořivost a talent jsou nekonečné. Skutečně trpí tím, že jsou až příliš novátorští. Jejich tvořivost je spontánní. Vymyslí okamžitě řešení problému díky svému vrozenému daru - smyslu pro otevřené zkoumání a schopnosti spontánně nacházet řešení.

Být tak bystrým a tvořivým má i své zápory. Nedostatkem osobnosti typu B je soustavné obcházení a odmítání předpisů, jejichž dodržování ostatní považují za samozřejmé. Člověk typu B je vždy znechucen, když přijde do styku s těmito pravidly, a má sklon revoltovat vůči autoritě. Proto je špatným týmovým hráčem.

Síla jejich myšlenek a tvořivost způsobují, že lidé typu B mají extrémně silnou vůli a jsou energickými osobnostmi. Dokáží se koncentrovat na specifické téma nebo problém v úžasné šíři. Lze očekávat, že typy B budou převažovat ve vysoce rigorózních vědeckých oblastech vyžadujících výjimečnou hloubku myšlení.

Naproti tomu mají schopnost soustředit se na jednu věc a to je často nutí přehlížet všechno ostatní. Když žijete poblíž takového člověka, musíte po něm neustále vypínat vařič a zamykat dveře od bytu. Jejich mysl se toulá všude jinde, jsou prostě ztraceni ve víru vlastních myšlenek.

Hluboké myšlení a pronikavé analytické dovednosti často činí z béček nepříjemné partnery ve sporu. Jsou si tak jisti svými znalostmi, že se snadno stávají arogantními a otravnými. Rádi hlasitě poukazují na omyly ostatních a často mají ve zvyku strkat nos do cizích záležitostí.

Nepřekonatelnou výhodou lidí typu B je shovívavost a originalita. Nacházejí způsoby, jak se spřátelit s lidmi. Beze stopy formálnosti se může osoba typu B skutečně spřátelit s kýmkoli, bez ohledu na jeho společenské postavení. Ale být přítelem béčka je mnohem obtížnější, než se může zdát. Abyste se shodli se svými excentrickými přáteli typu B, je důležité mít na paměti, že k nim musíte být upřímní a otevření. Béčko dokáže prohlédnout jakoukoli lest a netoleruje faleš. Příteli béčku musíte přitakávat a projevovat nevtíravou zdvořilost.

Když se vám podaří navázat užší kontakt s nestálou osobností typu B, zjistíte, že je to vztah hodnotný, nicméně vratký. Lidé typu B mohou šokovat upřímností a přímočarostí. Obzvláště to platí v situacích na hranici erotiky. Člověk typu B může být zábavným účastníkem večírků, ale kupodivu je nejméně ovlivněn konzumací alkoholu. Když trochu přebere, je maximálně trochu sdílnější a upovídanější.

Ženy typu B stále chtějí být fyzicky co nejblíže svému partnerovi, často mu volají, kontrolují ho a navštěvují ho v práci. S nestálostí typickou pro ženy typu B kontrastuje přemíra sentimentality. Obvykle pláčí u filmů útočících na city, jejich sentimentalita je legendární a je příznakem jejich emocionální potřeby nepřetržitého přátelství a lásky.

Naopak manželé typu B důsledně rozlišují lásku a sex, přičemž sex považují za sport. Muži typu B v manželství atmosféru pohodlí, žádnou nebo minimální odpovědnost. Mají sklon se zamilovat po dlouhém přátelském vztahu.

Vlastnosti nositelů krevní skupiny B

POZITIVNÍ
- nezávislý
- talentovaný
- pružný
- je schopen koncentrace
- nesnáší tuhou organizovanost
- zdravý, dlouhověký
- otevřený, upřímný
- skvělý taktik
- praktický
- citlivý, humánní, chápavý
- spouštěč činnosti
- srší nápady
- snadno se vzpamatovává ze šoku
- prudký, usilovný
- novátorský
- rozmanité zájmy
- upřímný, přímý
- čestný
- má silný pud sebezáchovy
- vášnivý
- logický, dobrý myslitel
- rozhoduje se intuitivně
- dobrý řečník, přesvědčivý
- má rád sexuální dobrodružství
- stoupenec doby
- dobrý spáč


NEGATIVNÍ
- nekontrolovatelný
- nepředvídatelný
- nezodpovědný
- roztržitý, zapomnětlivý
- rozvratník
- osamělý
- indiskrétní
- nedokáže poslouchat a plnit úkoly
- líný
- náladový, vrtošivý
- panovačný
- nemá trpělivost s ostatními
- lze jej znovu ranit
- sobecký
- nepořádný
- má neustále zpoždění
- ztrapňující
- nestydatý
- bezohledný k ostatním
- má blízko k násilí
- citový
- nedokáže delegovat pravomoc nebo organizovat
- nepřijímá příkazy
- snadno nevěrný
- má krátkou paměť
- těžko se dá vzbudit


Krevní skupina B - kočovník představuje jedinečnou vytříbenost na cestě evoluce, snahu spojit dohromady rozdílné lidi a kultury. Obecně vzato, statná a ostražitá krevní skupina B je obvykle schopna odolávat většině závažných nemocí, častých v moderním životě, jako jsou srdeční nemoci a rakovina. Dokonce i když těmito chorobami onemocní, má větší pravděpodobnost, že je přežije. Protože je krevní skupina B něčím neobvyklým, organismus těchto lidí má větší sklon k exotickým onemocněním imunitního systému.

Pro krevní skupinu B je největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. V reakcích na lepek obsažený v pšeničných klíčcích a celozrnných pšeničných výrobcích se podobá krevní skupině O - lektiny zpomalují metabolismus, zvláště ve spojení pšenice s kukuřicí, pohankou, čočkou nebo arašídy. Potraviny, které podporují váhový úbytek lidí krevní skupiny B je zelená zelenina, maso, vejce, nízkotučné mléčné výrobky játra.

Maso a drůbež Ukázalo se, že u osob s krevní skupinou B existuje přímé spojení mezi stresem, autoimunitními chorobami a červeným masem. Jestliže se cítíte unavení nebo trpíte imunitní nedostatečností, měli byste jíst z červeného masa jehněčí, skopové nebo králíka několikrát týdně, raději než hovězí maso nebo krůtu. Pro krevní skupinu B je nutnost vyhnout se konzumaci kuřat. Kuřata totiž obsahují ve své svalovině lektin, který aglutinuje krvinky krevní skupiny B, napadá krevní řečiště a může vést ke vzniku mozkové mrtvice a imunitních poruch. Proto i když je kuře vaší milovanou potravinou, odvykněte si od něj a nahraďte ho třeba krůtou nebo bažantem.

Mořské produkty Krevní skupině B prospívají mořské produkty, zejména hlubokooceánské ryby, jako je treska a losos, také bílé ryby jako platýs, halibut a mořský jazyk. Vyhnout se však musíte korýšům a měkkýšům - obsahují totiž pro vás zničující lektin.

Vejce a mléčné výrobky Krevní skupina B je jedinou z krevních skupin, která může plně vychutnat různé druhy mléčných výrobků. Naopak sojové potraviny nemají na zdraví krevní skupiny B žádné zvláštní příznivé účinky, v žádném případě nenahrazovat mléčné výrobky sojovými, snad pouze dočasně při zahlenění organismu. Mimochodem, vejce také neobsahují lektin.

Tuky a oleje Zařaďte do svého jídelníčku olivový olej, abyste podpořili trávení a vylučování. Používejte nejméně jednu polévkovou lžíci každý druhý den. Vyhněte se sezamovému, slunečnicovému a kukuřičnému oleji, které obsahují lektiny.

Ořechy a semínka Většina ořechů a semínek není pro krevní skupinu B vhodná, protože obsahují lektiny.

Luštěniny Lidé s krevní skupinou B mohou jíst jen některé druhy luštěnin, protože mnohé (čočka, strakaté fazole) obsahují lektiny.

Cereálie Krevní skupina B by se měla vyhnout konzumaci pšenice a žita – obsahují lektin. Základem je rovnováha, jíst širokou škálu obilných zrn a cereálií. Vynikající je pro vás oves a rýže, také pšenice špalda.

Chléb a pečivo Doporučení jsou zde obdobná jako u cereálií. Vyhněte se pšenici, kukuřici, pohance a žitu. Zkuste chléb z naklíčených zrn, které dostanete v obchodech zdravé výživy. Přestože se jedná o chléb z naklíčené pšenice, problematické jádro je zničeno při procesu klíčení, a proto je chléb mimořádně zdravý.

Obilí a těstoviny Vhodné druhy obilných zrn a těstovin se zcela shodují s doporučenými cereáliemi a druhy chleba a pečiva. Jezte však těstoviny a rýži střídmě, nepotřebujete totiž velké množství živin, které jsou v nich obsažené, pokud jíte maso, mořské produkty a doporučené mléčné výrobky.

Zelenina a houby V zelenině vhodné pro krevní skupinu B je množství velmi kvalitních živin, proto plně využijte možnosti konzumovat 3 až 5 porcí denně. Z velké části je pro vás říše zeleniny vaším královstvím. Na rozdíl od ostatních krevních skupin můžete klidně jíst brambory, zelí a houby. Vyřadit však zcela musíte rajčata, obsahují totiž lektiny, které shlukují krvinky všech krevních skupin, obzvláště pak krevní skupiny A a B, dochází k silným reakcím, obvykle ve formě podráždění žaludeční sliznice. Kukuřice není vhodná pro svůj obsah lektinů, olivy z důvodu plísní.

Ovoce Na výběr má krevní skupina B širokou škálu ovoce, mívá totiž velmi vyrovnaný trávicí systém, se zdravou úrovní zásaditých a kyselých složek, proto může jíst některé ovoce, které je pro ostatní krevní skupiny příliš kyselé.

Šťávy a tekutiny Většina ovocných a zeleninových šťáv je pro krevní skupinu B vhodná.

Koření Krevní skupině B nejlépe prospívá koření s prohřívacími účinky, jako je zázvor, křen, kari a kajenský pepř. Výjimkou je bílý a černý pepř, které obsahují nežádoucí lektiny. Vyhněte se konzumaci sladidel z ječného sladu, kukuřičného sirupu, kukuřičného škrobu a skořice. Můžete bílý i hnědý cukr, med a melasu, dokonce čokoládu, ovšem vše jen ve velmi malém množství.

Chuťové přísady Žádné chuťové přísady nejsou pro tuto krevní skupinu přímo prospěšné, kečup je dokonce škodlivý, obsahuje lektiny.

Bylinné čaje Lidé s krevní skupinou B nesklízejí žádný ohromující prospěch z většiny bylinných čajů a jen několik je pro ně škodlivých. Krevní skupina B zůstává ve vyváženém stavu při rozumné konzumaci čajů – zázvor k zahřátí, máta peprná k uklidnění trávicího traktu, ženšen na posílení nervového systému, lékořice, která pomáhá snižovat náchylnost k autoimunitním chorobám.

Různé nápoje Pro krevní skupinu B je nejvhodnější, když omezí konzumaci nápojů na bylinný a zelený čaj, vodu a šťávy. Snažte se vyřadit kávu a černý čaj.

Vytisknout

Návštěva:
©etikoterapie2009